Hissedilebilir Yüzey Nedir?

Hissedilebilir Yüzey Nedir?

Yazar: Okunma sayısı: 865 Yayın tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Hissedilebilir yüzey, görme özürlü bireylerin dokunma duyusuna hitap edip onların yönlendirilmesini ve amaçlarına ilişkin yön değiştirmesini sağlayan ve kişiyi çeşitli engellemeler konusunda uyarmak için tasarlanmış kabartmalı bir yüzey malzemesidir.

Devamı..!

Hissedilebilir Yüzey Çeşitleri

Hissedilebilir Yüzey Çeşitleri

Yazar: Okunma sayısı: 657 Yayın tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Hissedilebilir yüzeyler; ayakkabı tabanı ve beyaz baston ile hissedilebilen, uygulanan zeminden farklı bir profile ve yükseltiye sahip olan, cam elyaf takviyeli ve polyester esaslı kompozit, termoplastik poliüretan, özel alaşım alüminyum, paslanmaz çelik, beton ya da seramik gibi çeşitli malzemelerden üretilebilen yüzeylerdir.

Devamı..!

Engelli Erişim Sistemleri Zorlukları Ortadan Kaldırıyor

Engelli Erişim Sistemleri Zorlukları Ortadan Kaldırıyor

Yazar: Okunma sayısı: 592 Yayın tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Engelli Erişim Sistemleri, engelli bireylerin önündeki zorlukları ortadan kaldırmak için tasarlanmaktadır. Amacı, tüm bireylere eşit derecede yaklaşmak ve teknolojik gelişmelerden de yararlanıp hayatı kolaylaştıracak çözümler sunmaktır. Çünkü eşit, erişilebilir ve engelsiz bir yaşam, her şeyden önce en temel insan hakkıdır.

Devamı..!

Engelli Erişim Cihazları Nelerdir?

Engelli Erişim Cihazları Nelerdir?

Yazar: Okunma sayısı: 658 Yayın tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Acil Durum Çağrı Butonları, Engelli̇ Yardım Çağrı Üni̇tesi̇ Alarm Zilleri, Kablosuz Kapı Zili Butonları, Titreşimli Bebek Zili Alıcıları, Ev İçin Basamaklı ve Eğimli İndüksiyon Döngü Sistemleri, Televizyon Dinleme Kulaklıkları, Kablosuz Kapı ve Telefon Zil Setleri gibi Engelli Erişim Cihazları sayesinde hem engelli bireylere, hem de ailelerine daha kaliteli, keyifli ve kolay bir yaşam sunulmaktadır

Devamı..!

Görme Engelliler İçin Sesli Yönlendirme Sistemleri

Görme Engelliler İçin Sesli Yönlendirme Sistemleri

Yazar: Okunma sayısı: 768 Yayın tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Sesli Yönlendirme Sistemleri, engelli bireylerin acil durumlarda bulundukları ortamları güvenli bir şekilde tahliye edebilmeleri için tasarlanmıştır. En basit anlamıyla engelli bireylere bilgi sağlayan sesli bir yönlendirme sistemidir. Bluetooth ve radyo frekans dalgaları yoluyla çalışan bu sistem, akıllı telefonlar ve uzaktan kumanda aktivatörü ile birlikte kullanılabilir.

Devamı..!

1 den 5 e 5 (1 sayfa) ürün gösteriliyor